Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

16 listopada 2020

Co powinieneś wiedzieć o Citroen części Kraków?

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej pojazdy w Polsce są cenione ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i przede wszystkim za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C1, C2, C3, C-Elysse, C-Crosser, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Oczywiście, tak jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, zatem posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają także elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak niedrogo i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie wymagane elementy można zakupić przez internet.

Nasze dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]