Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

20 sierpnia 2019

Tutaj kupisz kontener na odpady

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie oraz płynne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą też być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]