Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

11 lutego 2020

Znajdź sztylpy skórzane na http://tinyurl.com/y8r7t3rm

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]