Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

12 lutego 2020

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, ale ich charakter ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]