Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

9 października 2020

Potrzebujesz kapsułek do kawy? Sprawdź https://cafessima.pl

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to często ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Obecnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]