Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

18 kwietnia 2019

Kup kaski do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa dostępne są 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]