Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

23 maja 2019

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy drzwi i okien, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, a także złom, gruz – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci większych gabarytów

Do składowania ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]