Jak działa roleta podgumowana?

27 listopada 2018

W najupalniejsze miesiące roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletą podgumowaną i jak wrócisz rozkoszuj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do relaksu. Ten rodzaj rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działają rolety podgumowane? W których pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Zalety rolety podgumowanej

Główną zaletą rolety podgumowanej jest fakt, że powoduje ona stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie ogrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie masz klimatyzatora, to wybierz ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale także w mocno nasłonecznionych pokojach. Nie ma przeciwwskazań, by były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do słonecznego bądź silnie przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj spisze się doskonale. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet oraz salon, to znakomite wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do pozostałych detali pokoju lub zdecyduj się na barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jednak wszystko zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.