Gadżety dla kierowców jednośladów – kamerki motocyklowe

8 maja 2021

Motocykliści, którzy przebywają odległe trasy, często nie umieją opisać znajomym nie posiadającym jednośladu, jakimi zachwycającymi widokami można zachwycać się w czasie jazdy. W takim przypadku obraz zarejestrowany kamerą będzie wart więcej aniżeli słowa. Jednocześnie kamera na motocykl to również użyteczne akcesorium, którego nabycie powinien wziąć pod uwagę każdy użytkownik jednośladu.

Kamery motocyklowe pomaga zidentyfikować sprawcę wykroczenia

Podobnie jak właściciele aut, kierowcy jednośladów również dostrzegli plusy nagrywania całości podróży motorem. W przypadku powstania jakiegokolwiek zdarzenia drogowego – stłuczki, zniszczenia motocykla przez złą infrastrukturę drogową bądź upadku, film zapisany przez kamerkę motocyklową może być materiałem dowodowym niezwykle wartościowym dla funkcjonariuszy policji bądź ubezpieczyciela. Nieprzewidywalne zdarzenia drogowe trwają z reguły kilka sekund, w których górę biorą skrajne emocje i trwoga, co skutkuje tym, iż nierzadko osoby w nich uczestniczące nie potrafią odtworzyć najważniejszych faktów. Powoduje to później trudność z bezdyskusyjnym określeniem, kto de facto jest sprawcą wypadku, a kto poszkodowanym. Kamerka na motocykl jest z kolei cichym obserwatorem, a zapisane przez nią nagranie nieraz już był decydujący w spornych przypadkach przed sądem.

Wideorejestrator a może kamera sportowa na motor – różnice

Gros osób myśli, że wideorejestrator i kamera sportowa to zasadniczo to samo. Jednakże można wykazać istotne różnice między nimi. Kamerę sportową cechuje uniwersalność jej umocowania – można zaopatrzyć ją w uchwyty, za sprawą których zakłada się ją bez trudu na kask, kierownicę czy nawet wahacz. W grupie kamer sportowych dostaniemy urządzenia oferujące zapis filmów w dużej rozdzielczości (nawet w 2K), mające stabilizator obrazu, a także obiektywy szerokokątne (również takie z opcją nagrywania sferycznego!), co powoduje, że są wspaniałym urządzeniem do utrwalenia ciekawych filmów, którymi chcielibyśmy pochwalić się w sieci lub pokazać innym pasjonatom motocykli. Natomiast wideorejestrator lepiej sprawdzi się jako przyrząd rejestrujący przebieg jazdy na potrzeby bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się większą jasnością obrazu, co sprawia, że wyraźniej widoczne są nawet najdrobniejsze szczegóły. Poza tym nieraz aktywują się one wraz z uruchomieniem silnika, więc zapisują jazdę od jej pierwszych chwil. Kolejnym atutem wideorejestratorów jest również to, iż nagrywają film “w pętli” i w przypadku wypełnienia karty SD kasują wyłącznie najstarsze dane. Dlatego w razie wypadku nie ma powodu do obaw, iż zdarzenie nie zostało uchwycone przez brak pamięci na karcie.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]