Ekspresy do kawy Jura – dlaczego są tak popularne?

22 czerwca 2020

Dobranie odpowiedniej kawy nie gwarantuje przygotowania doskonałego napoju. Żeby zadowolić rodzinę świetnym smakiem kawy, musimy postarać się o odpowiednią technikę zaparzania, a także sprzęt, który umożliwi wypracowanie właściwego ciśnienia i temperatury wody. Pamiętają o tym projektanci marki Jura, którzy od niemal 90 lat proponują nam świetne urządzenia, które mogą być użytkowane zarówno przez entuzjastów dobrej kawy, jak i zawodowych baristów. Czemu jednak powinniśmy wybrać ekspresy tej firmy? Jakie mocne strony wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć sprzęt właściwy dla konkretnych potrzeb i ustrzec się problemów w jego eksploatacji?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura ceniona jest szczególnie ze względu na wytwarzane przez siebie ekspresy dla zawodowych baristów. Ci często sięgają po wyroby tej firmy, ponieważ okazują się niezawodne, zaś ich konstrukcja umożliwia otrzymanie różnych rodzajów napojów – także tych wymagających napowietrzenia mleka. Marka Jura opracowała dla zawodowych klientów wiele modeli ekspresów, które należą do kilku serii – na przykład XJ, XS lub GIGA PROFESSIONAL, a każda z nich charakteryzuje się odmiennym poborem mocy i opcjami przygotowania naparu.

Ekspres do kawy Jura – pyszna kawa w Twojej kuchni

Chociaż wiele produktów marki adresowanych jest do zawodowych baristów, ekspres Jura bez trudu może być także stosowany w domu. Szczególnie, iż w jej katalogu czeka na nas sporo urządzeń, które stworzone są właśnie do użytku w domu. Najlepiej zdadzą egzamin urządzenia z linii
E, A oraz ENA, gdyż charakteryzują się prostą obsługą i wieloma funkcjami pozwalającymi na przygotowanie doskonałej kawy. Warto również wspomnieć, iż firma proponuje także akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej oryginalnych rodzajów tego naparu oraz konserwację ekspresów.