Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

25 czerwca 2019

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pozwala to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń. Zazwyczaj do zakrywania okien używamy zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W większości z nich zakupimy również wszelkie potrzebne dodatki, takie jak wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe, kółka z żabkami oraz rozety. W jednym miejscu będziemy w stanie dobrać pełen zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich dość łatwo osiada kurz, gdyż wykonywane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a nawet w łazience. Takie rolety mają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.