Dlaczego warto zaopatrzyć się w maskę ochronną?

11 maja 2020

Jeśli potrzebujesz maseczek jednorazowych, koniecznie sprawdź https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się wyłącznie z medykami bądź turystami z Chin odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnich tygodniach z uwagi na rozprzestrzeniające się coraz częściej niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski ochronne oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone każdego dnia.

Do czego używana jest maseczka ochronna na twarz?

Maski ochronne osłaniają nos i usta, dzięki czemu ryzyko przedostania się wirusów i bakterii do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele maseczek zaopatrzone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która w pełni ochrania twarz, a przede wszystkim oczy, przez które także może dochodzić do infekcji. Maseczki ochronne powinny być noszone przez lekarzy, pracowników lecznic oraz strażaków, którzy są szczególnie narażeni na długotrwały, bezpośredni kontakt z ludźmi aktywnie zarażającymi. Zdrowym ludziom takie maseczki przydadzą się do osłony przed groźnymi wirusami w trakcie codziennych zakupów czy podróży komunikacją miejską. W okresie zagrożenia „złapaniem” niesłychanie groźnego koronawirusa COVID-19 jest to wręcz koniecznością.

Jak wybrać maseczki ochronne do codziennego użytku?

Maseczka na twarz powinna mieć styczność ze skórą jedynie nie drażniącą warstwą tkaniny, np. bawełny. Maseczki ochronne powinny być komfortowe i gwarantować swobodne oddychanie. Zaleca się kupować maski na twarz, które szyte są z używanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem zostały wyjałowione. Niektóre maseczki służą do wielokrotnego użytku, rzecz jasna pod warunkiem zachowania wytycznych zawartych w załączonej do nich instrukcji.

Nasze dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]