Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

18 czerwca 2019

Chcesz zamówić płyn antybakteryjny do rąk? Sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się bakterie, wirusy i pasożyty powodujące poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zwykle to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu potraw z mleka, jajek oraz mięsa (przede wszystkim z drobiu), ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]