Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

21 lutego 2021

Jeśli szukasz butów na motor, koniecznie wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Buty motocyklowe, tak jak i pozostałe elementy odzieży dla kierowców jednośladów, świetnie się prezentują i zapewne wiele osób chciałoby je kupić z powodu samego ich designu. Jednakże ich głównymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i ochronę stopy i goleni w czasie ewentualnego wypadku.

Kategorie butów motocyklowych

Nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na motorze, miewają trudność z tym, jakie buty motocyklowe będą dla nich najstosowniejsze. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi znajdziemy kilka typów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające zaledwie do kostki, które są idealne na spokojną, stosunkowo wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, stąd też ochrona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich plusem jest natomiast nadzwyczajny komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na motorze albo skuterze.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Kończą się powyżej kostki, często do połowy łydki i wykonane są z tworzyw ochraniających nogę przed wilgotnością.
3. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na torach wyścigowych, drogach ekspresowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie zagrożenie urazów i wypadków jest o wiele większe. Buty na motor sportowy posiadają stosowne usprawnienia zmniejszające ryzyko zadarcia skóry i złamania kości podudzia lub śródstopia. Te buty są długie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać bez pojazdu.

Co mieć na uwadze zamawiając buty motocyklowe?

Kupując buty na motocykl powinno się uprzednio określić, jakie jest ich ogólne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się dotkliwymi urazami w razie wypadku, z kolei buty crossowe zakładane jedynie do jazdy po mieście, będą może wyglądały doskonale, ale entuzjasta jednośladów nie będzie czuł w nich komfortu. Funkcją obuwia motocyklowego, tak jak innych części odzieży dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest niezwykle istotna. Kupujmy zatem buty na motocykl najlepszych marek. W razie problemów z selekcją butów powinno się zawsze skorzystać z porady bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup obuwia.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]