Bursztyn w biżuterii

24 maja 2020

Więcej o biżuterii z bursztynem na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem

Biżuteria z bursztynem zawsze jest modna – tak wśród młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie powinno bądź co bądź dziwić – jantar jest przecież jednym z najładniejszych materiałów, a łatwość jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki można dostosować do przeróżnych mód. By cieszyć się jej wyglądem, powinniśmy o nią właściwie zadbać. O co chodzi? Powie wam opracowany przez nas poradnik.

W czym przechowywać biżuterię z bursztynem?

Jantar to nadzwyczaj wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a potem dokładnie otulić folią i umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku przedmiotów – mogą się bowiem porysować.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Jantar nie toleruje silnych preparatów czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe lub mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – nigdy nie może być jej za wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w szafie zabytkową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal robi niesamowite wrażenie, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Jak ją odrestaurować? Próbując zrobić to sam, możesz jedynie pogorszyć sytuację – warto więc zwracając się do jubilera.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]