Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

20 sierpnia 2020

Sprawdź, gdzie nabyć trapez na dach, wejdź na http://tinyurl.com/y5qmpmgs

Blachy trapezowe na dach tworzą trwałe pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe na dach – ekonomiczne i zarazem mocne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony także z uwagi na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą wielkich kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie można położyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na obiektach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także używana wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapez będzie także bez zarzutu prezentować się jako uwieńczenie składów, garaży albo budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachową powinno się zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że towar jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. orynnowanie dachu.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08