Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

4 marca 2021

Potrzebujesz bagażnika bazowego? Sprawdź ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż posiada opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]