Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

24 grudnia 2018

Katar u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak jej bagatelizować. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie usunie katar

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą bywa dla malucha mało komfortowe. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone urządzenia to aspiratory do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Wspomniany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też wpierw ją rozrzedza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Jest on dostępny w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).