Antena DVB T – co brać pod uwagę podczas kupna

14 czerwca 2020

Jeśli chcesz nabyć antenę telewizyjną, koniecznie sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W przeważającej większości domów dostrzec można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj naprawdę duży. W sklepach znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zastosować. Powinno się pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]