Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

22 sierpnia 2020

Potrzebujesz butów do jazdy konnej? Koniecznie odwiedź ten adres

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie może to dziwić – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne atuty tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich mięśni, jak również trening właściwej postury. Poza tym ma pozytywnie oddziałuje na psychikę: niweluje napięcie, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Aby jednak całkowicie korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy odpowiednio dobrać ubiór i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części lub całej nogi

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym gwarantują osłonę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednakże decydując się na ich zakup, powinno się pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się także w ochraniacze nóg – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich surowców są robione buty do jazdy konnej?

W czasie wyboru butów jeździeckich, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego zostały one wytworzone. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie drogie, ale warto się na nie zdecydować z uwagi na większą trwałość oraz możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Lubiane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko przybiera docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, jednak jej plusem jest niska cena.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]