Pomoc agencji SEO – sposób na sukces w sieci

4 marca 2022

Wejdź na https://seo4.net, aby uzyskać informacje o SEO Kraków.

Firmy i administratorzy witryn internetowych, którzy marzą o tym, by dotrzeć do wysokich pozycji w wyszukiwarce, są w stanie to osiągnąć na minimum kilka sposobów. Pierwszy, którego nie rekomendujemy, to próbowanie działań samodzielnie. Nie dysponując wiedzą w problematyce SEO i nie monitorując na bieżąco informacji o zmianach w algorytmie Google, ciężko działać trafnie i – co najistotniejsze – skutecznie. Kolejny sposób to utworzenie etatu dla profesjonalnego SEOwca, jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić ze względu na koszty. Trzecia metoda to nawiązanie współpracy z agencją SEO. Wydatki zarezerwowane na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Atutem kooperacji z agencją SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w zatrudnione są tam dodatkowo osoby od grafiki, copywritingu, kampanii Google Ads oraz kodowania, które służą rzeczową pomocą w tych kwestiach.

Działanie profesjonalnej agencji SEO

Agencji SEO w Polsce jest bardzo wiele. Na co zwrócić uwagę w toku szukania podmiotu, która podniesie naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Rekomendujemy postawić na markę, która istnieje na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, a również tych kreatywnych czy reklamowych, co roku rośnie, co nie zawsze gwarantuje odpowiednią jakość usług. Współpracując z firmą, która działa od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć zaufanie, iż posiada ona ogromne doświadczenie i może bez trudu zaprezentować ciekawe portfolio swoich uprzednich prac. Agencje SEO częstokroć na swoich stronach posiadają dział z wykazem tzw. „kejsów”. Zanim zatwierdzi się umowę trzeba przeanalizować opisy takich przypadków, żeby przekonać się, jakich efektów można oczekiwać po agencji, jak również to z jakimi branżami miała do czynienia i jakie problemy udało jej się rozwikłać. Dobra agencja SEO to taka, której praca jest przejrzysta: informuje o harmonogramie zadań na zbliżające się miesiące, jak również przesyła sprawozdanie ze zrealizowanych działań i ich efekty.

Drugi ważki aspekt to spersonalizowana oferta i dobranie zakresu prac do profilu działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeżeli agencja SEO na pytanie ofertowe odpowiada w kilka minut, a oferta sprawia wrażenie uniwersalnego szablonu, należy traktować to jak sygnał alarmowy. Po wysłaniu zapytania przedstawiciel doświadczonej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, by dopytać o dodatkowe informacje o firmie, nieodzowne do opracowania dla niej całościowej oferty. Chodzi o dane, których nie można znaleźć tak po prostu w sieci, jak przykładowo informacja o prowadzonych dotąd działaniach SEO i o najważniejszych dla klienta artykułach bądź usługach, które chciałby wypromować.

Co o agencji SEO mówi model rozliczeń jaki oferuje?

Z nieufnością warto potraktować firmy SEO, które proponują współpracę z rozliczeniem się za uzyskany efekt. W takim systemie klient rozlicza się z firmą SEO dopiero wtedy, gdy frazy kluczowe osiągną ustalone w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do pierwszej strony wyników czy też do Top3). To wciąż stosunkowo popularny model rozliczeń, jednakże niesie ze sobą wysokie niebezpieczeństwo – można wszak osiągnąć błyskawiczny efekt naruszając standardy ustalone przez Google. Nieustannie uaktualniany algorytm także nie ułatwia dotrzymania obietnic złożonych zleceniodawcy, zatem dobra agencja SEO nigdy nie gwarantuje osiągnięcia konkretnych pozycji. Co do ceny za usługi agencji SEO, to rzadko jest ona stała – co do zasady w pierwszych tygodniach po zawarciu umowy niezbędne są wyższe nakłady finansowe, by wykonać dogłębny audyt SEO, a następnie wdrożyć wszystkie wynikłe z niego sugestie. W późniejszych miesiącach współpracy, gdy strona klienta jest już zoptymalizowana, wydatki na prace bywają znacznie niższe.

Nasze dane teleadresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]