Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

17 grudnia 2018

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Ale co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Właściwie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na wielkość plików oraz rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu dobrych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.