Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

31 sierpnia 2021

Nie udało Ci się znaleźć online kantoru? Zajrzyj tutaj.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze bądź w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającym się świecie, konsumenci chcą wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, wskutek tego też utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze bieżący kurs wymiany

Działanie kantoru online jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów online jest głównie to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniego dnia. Drugim i niezwykle istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez banki oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez klienta terminie albo takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie niezależność w zarządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających komfort, a także znaczną niezależność w zarządzaniu swoim kapitałem. Wykorzystują je także osoby studiujące czy też zatrudnione poza granicami Polski oraz osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.