Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

27 września 2023

Uzyskaj fachową pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze są gotowi starannie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy profesjonalistom ds. finansów

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy profesjonalistom, otrzymamy pewność, iż potencjalne kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto także napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie ma już potrzeby codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się wyłącznie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy posiadają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]