Szukasz finansowania? Poczytaj o leasingu autobusów

31 marca 2019

Przedsiębiorstwa przewozowe, oferujące grupowy transport osób, narażone są na mnóstwo opłat, płynących z użytkowania pojazdów, ich serwisu oraz cen paliwa. W szczególności dla rozpoczynających działalność przedsiębiorców, koszty takie stają się ogromne. Co jednak, gdyby dało się je trochę ograniczyć, a przez to ochronić debiutujące na rynku przedsiębiorstwo przewozowe? Wszystko może odmienić leasing pojazdów, na przykład autobusów.

Leasing autobusów – czym jest ten sposób finansowania?

Leasing to forma umowy cywilno-prawnej, która związana jest z możliwościami użyczenia leasingowanego przedmiotu odpłatnie, oczywiście na zasadach ustalonych w tejże umowie. Tak więc za pośrednictwem takiej umowy wypożycza się maszynę niezbędną do produkowania pewnego towaru lub pojazdy – przykładowo autobusy, ciągniki i naczepy. Na podstawie dokumentu na leasing autobusów, określa się więc ceny, jakie za udostępnienie pojazdu musi zapłacić osoba wypożyczająca, ale także kryteria, na podstawie których powinny postępować obie strony, przykładowo, kto ma obowiązek dbać o odpowiedni stan techniczny pojazduoraz o to, żeby pojazd został zwrócony do firmy w takiej kondycji, w jakiej został przyjęty.

Czemu leasing autobusów może być korzystny?

Ze względu na wciąż zmieniające się przepisy, przedsiębiorstwa przewozowe – w szczególności te prywatne – nie są pewne, iż nie napotkają pewnych komplikacji. Świetnym tego przykładem są okolice Warszawy – od początku 2017 roku, władze stolicy zabroniły firmom prywatnym proponować postoje na niektórych przystankach w sercu miasta. W takiej sytuacji kupno pojazdów staje się nierentowne, a najkorzystniejszym możliwym wyjściem byłoby podpisanie umowy leasingu autobusów na określony czas, gdyż firma transportowa nie musi martwić się, że realizuje także nie dające zysku trasy. Wystarczy jedynie odszukać właściwego doradcę, który pomoże klientowi znaleźć odpowiedni typ umowy.