Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

3 czerwca 2021

Potrzebujesz sztabki złota? Skieruj się tutaj.

Deponowanie środków pieniężnych na lokacie lub po prostu gromadzenie ich na koncie nie jest obecnie tak korzystne jak kilka lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i większa świadomość, że nie inwestowane środki przynoszą zysku doprowadziły do tego, iż poszukujemy strategii, które umożliwią naszym finansom dawać za jakiś czas poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złoto w sztabkach.

Czy sztabka złota jest pewną inwestycją?

Przede wszystkim wypada dobitnie podkreślić, że inwestycja finansów w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto najczęściej nie ulega większym i mniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niestabilność ekonomiczna oraz polityczna nierzadko podbija jego wartość. Rzecz jasna można odnotować wahania w jego ceny, jednakże analizując jej historyczny wykres bez trudu można zobaczyć, iż z biegiem ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od setek lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, w tej chwili jest w szerokim zakresie stosowany w elektronice,medycynie oraz przemyśle oraz – wciąż na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też radia CB) jest nieraz nieopłacalny, w związku z tym popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż przez kolejne dziesięciolecia trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – czy każdego stać na ich nabycie?

Czytając o lokacie finansów w złote sztabki większa część osób z miejsca oszacuje, że to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednak sztabki złota są odlewane w wielu wagach, tym samym praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie małe sztabki są wręcz dobrym pomysłem na prezent. Więksi inwestorzy, posiadający większy kapitał nierzadko kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Stąd powinno się nabywać złoto w sztabkach o rozmaitej wadze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na równe sztabki o wadze 1 g.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]