Mass collect i korzyści jakie przynosi

13 lutego 2021

Czym jest mass collect - poszerz swoje wiadomości!

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie przydatna?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew pocztowy, standardowy przelew albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek często przytrafiających w czasie tego procesu.

Czy warto skorzystać z mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i mBank) warto rozważyć jej zastosowanie w firmie, również takiej, która miesięcznie wystawia mniej niż stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem kontrolowanie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem owocuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]