Kredyt gotówkowy najlepiej zaciągnąć z pomocą doradcy

12 sierpnia 2021

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż można uzyskać tak nawet niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także być formą pokrycia poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – są w stanie pożyczyć nawet pięćset tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co jeszcze należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy najwyżej po kilku dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę ubiegać się o niego nawet klienci z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy innych typach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel – tak na zakup akcesoriów AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, że nietrudno wtedy o błędy, których skutkiem są najczęściej poważne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem z pewnością okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych komplikacji.