Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

14 sierpnia 2021

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje spora liczba osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, bo nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Instytucje finansowe zwykle posiadają własne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają ich udzielenia. Można jednak wymienić ogólne czynniki, wpływające na kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już zaciągnięte zobowiązania. Na szczególne trudności muszą przygotować się klienci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studenci oraz klienci, którzy na rynku pracy znajdują się od niedawna i osiągają zbyt małe zarobki albo są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, powinni być pogodzeni również emeryci. Naturalnie kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z usług pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej restrykcyjne przepisy i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się uzyskać kredyt. Świetnym pomysłem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, ale wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.