Do kogo kierowane są usługi księgowe

22 sierpnia 2019

Sterty dokumentów, tabele liczb oraz brak pewności co do tego, czy wypełnimy je odpowiednio. A niebezpieczeństwo jest wysokie, gdyż pomyłki w finansach mogą skutkować dużymi karami i poważnymi problemami firmy. Duża część małych firm nie może zaangażować księgowego – jego wypłata okazałaby się wszak wielkim obciążeniem dla ograniczonego budżetu. Znacznie mniej opłacalnym wyjściem okaże się jednak prowadzenie finansów samodzielnie – łatwo wówczas o pomyłki, a te, jak wspomnieliśmy, mogą dać tragiczne efekty. Co zatem zrobić? Warto postawić na usługi księgowe, które świadczą sprawdzone biura rachunkowe.

Specyfika usług księgowych

Usługi księgowe to nie tylko prowadzenie ksiąg operacji, ale również wiele innych spraw, jakie mogą być źródłem trudności dla przeciętnego przedsiębiorcy. Zwykle w ramach pomocy oferowane jest również reprezentowanie w kontaktach z bankami oraz urzędami. Usługi księgowe to także sprawy wiążące się z kadrami – naliczanie wielkości pensji oraz sprawy fiskalne.

Jakie korzyści odniesiesz dzięki usługom księgowym?

Na usługi księgowe powinniśmy postawić zwłaszcza dla pewności, jaką nam oferują. Nie będzie trzeba stresować się tym, czy właściwie rozliczyliśmy podatki, wystrzegając się jednocześnie dotkliwych mandatów. Należy także wspomnieć o tym, iż dzisiejsze usługi księgowe są zwykle prowadzone online – a to wiąże się z wygodą oraz odpowiednim tempem. Współpraca z biurem rachunkowym to oprócz tego optymalizacja finansów – jest tańsza niż zatrudnienie specjalisty na stałe.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]