Dlaczego warto zlecać usługi księgowe?

27 sierpnia 2018

Rozliczenia z Urzędem Skarbowym mogą dla wielu firm stać się źródłem dużych problemów. Aby poradzić sobie z tym bez niebezpieczeństwa poważnych niekiedy sankcji finansowych, potrzebne będą profesjonalne umiejętności – a tych nie posiada wielu biznesmenów. Jeśli zatem niewiele umiemy w sprawach podatkowych, dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie ich fachowcom. Duże przedsiębiorstwa zwykle angażują etatowych księgowych, jednak to wyjście jest zbyt kosztowne dla niewielkich przedsiębiorstw. Ich szefowie słusznie postąpią rozpoczynając współpracę z doświadczonym biurem księgowym. Jak więc wybrać biuro świadczące niezawodne usługi księgowe? O czym musimy pamiętać, by uniknąć przykrych pomyłek?

Usługi księgowe – co obejmują?

Usługi księgowe świadczone przez profesjonalne firmy gwarantują łatwe funkcjonowanie przedsiębiorstwa na różnych płaszczyznach. Za ich sprawą bez komplikacji rozliczymy się z zatrudnionymi, bez błędów stwierdzając, jakie jest wypracowane przez nich wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy wcześniej, ustrzeżemy się również trudności z fiskusem oraz ewentualnych kar pieniężnych. Dobrze też dodać, że usługi profesjonalnych biur umożliwiają również bezproblemowe korzystanie z europejskich dotacji – między innymi dla przedsiębiorstw angażujących niepełnosprawnych.

Jak znaleźć najlepsze usługi księgowe?

Wspomniane zyski będą niestety naszym udziałem tylko wówczas, kiedy znajdziemy odpowiednie biuro księgowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej powie nam na ten temat fakt, czy wybrane biuro posiada certyfikat wydawany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, iż prowadzona przez nie księgowość za każdym razem jest wysokiej jakości. Dobrze również wybrać usługi księgowe tych firm, które wykupiły ubezpieczeniem OC – w razie pomyłek ewentualne sankcje zostaną opłacone z pozyskanych dzięki temu środków.

Nasze dane teleadresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]