Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

28 sierpnia 2023

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ odnajdziesz korzystną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Istnieją dwie kategorie ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu chcą zrobić coś nowego, czego do te pory nie doznali. Właśnie dla takich osób biura turystyczne tworzą ciekawe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – znakomita szansa, by zdobyć przydatne umiejętności

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chciałyby poznać przeróżne rejony świata oraz naszej ojczyzny od kompletnie nowej strony. Plan takich wyjazdów jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego siedziska na balkonie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to dodatkowo znakomita sposobność, by przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, ponieważ często wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania mechanizmów bezpiecznego zachowania się na określonym obszarze. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami i czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Wypada także napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających ufności i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Gdzie aranżowane są wyprawy dla aktywnych?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z mocną kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i pokonać 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla początkujących globtroterów – bez trudu poradzą sobie też w trakcie wycieczki do Namibii lub w Himalaje.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]