Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

20 listopada 2022

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wycieczce w Alpy Austriackie? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj tutaj.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już na wylot każdy szlak w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach i w Karpatach, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Najbardziej znane szczyty Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, czyli Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne przepiękne szczyty, o których pokonaniu fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Täschhorn – 4491 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Les Droites albo Aiguille du Dru. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wspaniałe doznanie

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest wiele intrygujących propozycji kierowanych do miłośników gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale potrafią wykazać się optymalną wydolnością fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy głównie na części szkoleniowej, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjną zaletą takich wycieczek jest to, że odbywają się w ograniczonych, zwykle 7-osobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się cudownym doświadczeniem, niosącym przyjemność z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]