Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

13 grudnia 2020

Skitury - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły jedynie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym wypoczynkiem w drewnianej, góralskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, ale niezwykle satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych butów i nart.

Gdzie jeżdżą entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są bezspornie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni tylko do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa okaże się odpowiednia do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym zakresie doradztwa organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]