Najlepsze do zwiedzania atrakcje w Małopolsce

3 sierpnia 2023

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o miejscach do zwiedzania w Małopolsce, znajdziesz na https://visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, kultowe i nowe, ale z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce / Ładne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny widok – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie jedynie laików, jednak również uznanych alpinistów oraz himalaistów.