Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

5 lipca 2022

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta kursu górskiego, wejdź na www.exploruj.pl.

Góry są wspaniałe, ale także niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, gdy wczasowicze masowo napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia wybrały się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Wobec tego entuzjastom wysokich gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które są nieodzowne w czasie rozmaitych niefortunnych zdarzeń. Kurs obejmuje też zasady prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako organizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w bardzo małych grupach, które zwykle nie przekraczają 6 osób. To sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]