Filtry HEPA – do zastosowań uniwersalnych i przemysłowych

15 października 2020

Jeśli potrzebujesz filtru F7, koniecznie sprawdź marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia pojawiają się nowe komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też bezustannie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry mini-pleat typu mini-pleat – do biur i domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej lub domach świetnie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna bądź zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę, która wyróżnia się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te mają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a solidna konstrukcja, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy czystości powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Nasze dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46