Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

14 lipca 2019

Najważniejszym motywem, przez który na witrynę online może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych groźnych kar?

Zaprzestań używania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie przesadnej ilości fraz kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Łamią one zasady rzetelnego pozycjonowania stworzone przez firmę Google, bo manipulują miejscem strony w przeglądarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie tekstów promujących najeżonych wieloma frazami. Szerzy się także zjawisko sprzedaży linków, co jest nielegalne. Jeśli nierzetelne metody zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się nagłym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czasem aż o 50 stron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że gdy na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o przywrócenie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Jeśli chcemy zwiększyć szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – zgłośmy się do doświadczonej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści automatycznie zidentyfikują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie prestiżowym agencjom.