Wynajem szalunków – na czym to polega?

12 września 2019

Więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, lecz spotyka się również wersje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować duże wydatki.

O czym wiedzieć przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się również obsługa klienta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o ofercie konkretnej firmy myślą dotychczasowi kontrahenci.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]