Wynajem rusztowań warszawskich i elewacyjnych
19 listopada 2018
Rusztowanie to konstrukcja bez której nie obędzie się żadna budowa. Dzięki niej powstają nowe domy, a te już stojące są remontowane. Zobaczmy więc, jak zbudowane są rusztowania oraz kiedy niezbędne jest ich użycie.
Wynajem rusztowań – prace malarskie i instalacyjne
Wyróżniamy dużo kategorii rusztowań – np. ramowe, kozłowe, systemowe, wspornikowe. Ich podstawę stanowią aluminiowe słupy nośne, które zespojone są poziomymi żerdziami. Aby rusztowanie gwarantowało funkcjonalność i bezpieczeństwo, konieczne są także komponenty takie jak stężenie ukośne, ocynkowane ramy i poręcze. Na tak wykonanej budowli można ułożyć drewniane deski. Rusztowania konstruowane są z rozmaitych materiałów i przeznaczone są do różnych celów. Przede wszystkim wykorzystywane są w budownictwie, przy ich użyciu przeprowadzane są np. roboty murarskie czy malarskie. Masowo stosowane są do modernizacji budynków – kościołów, estrad, bloków mieszkalnych, biurowców. Spotykane są w sektorze chemicznym, przydają się także do renowacji wież czy mostów. Części składowe rusztowania wykonane są z aluminium i stalowych rurek.
Wynajem rusztowań – priorytetowe bezpieczeństwo
Podczas prac budowlanych i remontowych priorytetowe jest bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że definicja rusztowania jest prawnie uregulowana – nakazują to względy bezpieczeństwa. Kiedy więc planujemy prace modernizacyjne, powinniśmy przekazać to doświadczonym firmom, które świadczą wynajem rusztowań. W takiej sytuacji zyskujemy gwarancję, że konstrukcja będzie bezpieczna oraz stabilna. Stawianiem rusztowania powinna zajmować się osoba mająca duże doświadczenie. Na rynku funkcjonują podmioty dzierżawiące, instalujące i rozbierające niezbędne elementy. Cennik usługi jest ustalany z klientem w oparciu o metraż, okres dzierżawy, jak również zakres opcjonalnych prac montażowych.