Profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

21 marca 2020

Fundamenty to podstawa każdego domu. Już na etapie stawiania budynku należy zadbać o to, żeby konstrukcja była wytrzymała. Znakomite właściwości ma izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy więc dlaczego warto w nią zainwestować.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroni przed podciąganiem kapilarnym

Warunki atmosferyczne mocno oddziałują na strukturę nieruchomości. Niekorzystne konsekwencje ma zwłaszcza działanie wody, co może być przyczyną wyziębiania konstrukcji. Wilgotne fundamenty sprawiają, że spada poziom izolacji termicznej, a co za tym idzie – ogrzewanie generuje duże koszty. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najczęściej wykorzystywaną formą hydroizolacji, która chroni budynek przed niszczącym wpływem wody oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Wykorzystuje się ją tak w budynkach użytkowych, jak i produkcyjnych. Fundamenty chroni się za pomocą rozmaitych metod izolacji. Izolację przeciwwodną wykorzystuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Z kolei o wiele częściej stosowana jest izolacja przeciwwilgociowa, pomagająca zabezpieczyć ściany przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zadbaj o narożniki, załomy i łączenia ścian

Wyróżniamy wiele technik izolacji – od wewnątrz i na zewnątrz. Służą do tego przeróżne materiały budowlane, na przykład papy, zaprawy cementowe, zaprawy hydroizolacyjne oraz emulsje silikonowe. Nie zapominajmy o tym, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga wykonania osobnych schematów dla najważniejszych miejsc jak przykładowo: rogi, załomy czy zespojenie ścian. Dlatego roboty warto zlecić firmom mającym duże doświadczenie w tym obszarze – tylko wówczas będziemy pewni, że nieruchomość jest odpowiednio zakonserwowana przed oddziaływaniem wód gruntowych.