Piaskowiec elewacyjny – praktyczny poradnik
7 listopada 2018
Piaskowiec elewacyjny to komponent powszechnie używany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako element wykończeniowy wewnątrz nieruchomości, ale też na fasadach. Co tak naprawdę stanowi o jego popularności? Zweryfikujmy to.
Do czego używany jest piaskowiec elewacyjny?
Bardzo modnym materiałem używanym podczas budowy budynków mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Spotykany jest w rozmaitych odmianach kolorystycznych – od jasnego, przez szary aż po brązowy. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie odcieniami, ukształtowaniem i formą – możemy dostać płytki o wyrównanej powierzchni, nieregularne, błyszczące, o łupanych krawędziach. Niektóre rodzaje piaskowca odznaczają się wspaniałym połyskiem, dzięki użyciu mieszanek kwarcytu. Z tego też powodu piaskowiec świetnie spełnia rolę estetyczną – w lokalach mieszkalnych, na posesjach i jako element elewacyjny. Jest idealnym elementem na podjazdy, mury ogrodzeniowe oraz wykończenie posesji.
Piaskowiec elewacyjny jest doskonały w każdych warunkach
Zasadniczą cechą piaskowca jest jego niesamowita wytrzymałość na szkodliwe warunki środowiskowe. Płyty okładzinowe są w stanie wyglądać pięknie przez co najmniej 30-40 lat. To kamień pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić ogromny atut dla naszej posesji. Na rynku znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w kraju, jak i zagranicznych.