Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

19 stycznia 2019

Więcej o oknach drewnianych Małopolska

Okna wykonane z drewna najczęściej preferowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich odporność. Ten naturalny materiał gwarantuje piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Nie tylko jednak estetyka jest ważną zaletą tych okien. Jakie są jeszcze względy, dla których warto je wybierać, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki buduje drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości aranżacyjne i można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, może być więc idealnym wyborem do wytwarzania wszelkich elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe niebagatelne zalety okien drewnianych

Drewno zapewnia wielkie możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Przybierają one przeróżny wygląd oraz stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując niepowtarzalne kształty. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania starych budowli, znakomicie sprawdza się także w domach osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobrze wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dodać fakt, iż jest wiele znakomitych metod wydłużania żywotności okien drewnianych, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest dość łatwy i nie zagraża środowisku. Wszystko to sprawia, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia niż te wytwarzane z PCV lub plastiku.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]