Okna drewniane – alternatywa dla PCV

7 marca 2019

Zamów okna drewniane Małopolska

Okna drewniane przez lata były najchętniej wykorzystywanym rodzajem okien. Następnie były wyparte przez modele wyprodukowane z PCV, jednak dziś znów zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze zamontowane i zadbane okna drewniane mogą wszak wytrzymać dłużej niż okna z PCV, zaś ich kupno kosztować będzie porównywalną sumę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich zastosowanie będzie niezbędne – czasem zwyczajnie nie możemy zdecydować się na któryś z nowszych typów. Kiedy więc należy je wybrać? Z czego są robione?

Z czego robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są jedynie z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach najczęściej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na wytrzymałość na wilgoć i promienie UV, wytwórcy okien nierzadko wykorzystują drewno spoza Europy – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, jednak powinniśmy pamiętać, że potrzebują mniej intensywnych napraw oraz łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich dobrą stroną będzie też to, że często prezentują się bardziej interesująco niż modele zrobione z krajowych gatunków drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki wyrobów z PCV – będą w porównaniu z nimi mniej kosztowne, zaś sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają również stosowane do rekonstrukcji zabytkowych posesji. Użycie innych surowców może wszak prowadzić do problemów w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się również dotkliwymi grzywnami.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]