Jak znaleźć najlepsze projekty domów góralskich?

15 listopada 2023

Potrzebujesz wykonać projekty domów góralskich? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj tu.

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez budynki betonowe. Dziś na szczęście zauważyć możemy to, iż ich popularność stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane wykazują bowiem wiele atutów. Najważniejszym jest z pewnością wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Istotne okazuje się również to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są budowane wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno może także pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają i dbają o układ oddechowy.

Rodzaje projektów domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są oczywiście budynki przypominające podhalańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, a sposób ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Nierzadko także widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, kiedy zamierzamy wybudować je poza Tatrami.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć architekta?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego został wzniesiony. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić wcześniejsze realizacje architekta i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni kontrahenci. Istotne jest, aby w jego teczce znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zamówienie zostanie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze warto też sprawdzić się, czy architekt współpracuje z firmą, która wzniesie obiekt – dzięki temu wszystko przebiegnie szybciej.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]