Dlaczego tak chętnie stosujemy sklejkę?

8 października 2018

Dowiedz się, gdzie zamówić sklejkę, wejdź na https://abcszalunki.pl/service/sklejkanowa21mm

Sklejka jest stawiana wśród materiałów najchętniej stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Nie powinno to oczywiście dziwić – ma wszak mnóstwo zalet. Jest przede wszystkim tania, co jest skutkiem technologii jej wykonania – wytwarzana jest z drzewa. Zewnętrzne poziomy sklejki wytwarzane są zwykle z rodzajów drewna wyróżniających się względami estetycznymi – na przykład dębu – natomiast wewnętrzne – z tańszych gatunków. Często sklejkę powleka się także folią fenolową. Wykorzystanie specjalnych klejów sprawia natomiast, że sklejka cechuje się dużą wytrzymałością – z tego względu stosuje się ją nawet w wytwórstwie statków powietrznych. W których branżach oprócz tego wykorzystuje się ten materiał? O czym powinniśmy pamiętać wybierając sklejkę?

Przykłady użycia sklejki

Dziś sklejkę najczęściej spotyka się w sektorze stolarskim. Obok tego wykorzystuje się ją również w wytwórstwie najróżniejszych dodatków do mieszkań – paneli, okładzin czy dekoracji. Oprócz tego sklejka bywa często stosowana przez inżynierów, którzy wykonują z niej na przykład szalunki, czyli rodzaj form do wylewania fundamentów. Sklejka bywa także surowcem chętnie wykorzystywanym do wykonywania jachtów, zaś dawniej była ceniona przez wytwórców samochodów i samolotów – nawet dziś jest stosuje się ją podczas naprawy wiekowych modeli. Z uwagi na niską wagę, sklejkę chętnie wybierają też miłośnicy modelarstwa.

Sklejka – gdzie kupić?

W wielu sytuacjach najistotniejszą cechą jest odporność sklejki. Z tego powodu nie możemy wybierać produktów niezbyt wysokiej jakości – a te nierzadko oferują niektórzy dostawcy. Jak więc ustrzec się błędów przy kupnie sklejki? Rzecz jasna kupować jedynie u sprzedawców, którzy zapewnią nam wysoką jakość – a zwłaszcza kupujących sklejkę od razu od producenta. W sytuacji, kiedy zamierzamy nabyć większą ilość surowca nie powinniśmy także kupować jej w marketach – znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup u sprawdzonego hurtownika, ponieważ ten zaoferuje nam każdą jej ilość.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]