Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

17 stycznia 2021

Sprawdź, gdzie nabyć dźwigary, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z kompozytu, jak również wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także niezbędne przy budowie sklepień – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom sufit nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Z tej przyczyny jego najważniejszym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być starannie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na spore naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, sosna, olcha i buk. Niezwykle ważne jest również stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed niekorzystnym działaniem wilgoci, klejów i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wynająć

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych obiektów mają własne dźwigary. Ich zakup oraz przechowywanie generuje jednak pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które od czasu do czasu podejmują się zleceń tego typu, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także innych części konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]