Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

13 lipca 2019

Prawo rodzinne jest jeden z głównych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących macierzyństwa i ojcostwa, uregulowania kontaktów czy władzy rodzicielskiej.

Separacje, rozwody, alimenty – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez każdy etap sprawy w sposób dla nich najmniej bolesny. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań naszych Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź na Skype’ie. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zamknięcie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż gros konfliktów ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obciążony i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.