Szukasz naszyjników z kamieniami? Przeczytaj ten poradnik

15 grudnia 2021

Więcej szczegółów o naszyjnikach z kamieniami.

Znajdziemy wśród nich prawdziwe kamienie oraz ich syntetyczne odpowiedniki. Potrafią mieć najróżniejsze barwy – od czerni, przez czerwień, aż po błękit. Jedne najlepiej zakładać do eleganckich kreacji, pozostałe doskonale będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków szczycą się niesłabnącym zainteresowaniem – inne są czasy oraz mody, ale nadal je często nosimy, zaś niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze zatem napisać parę słów na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by posłużyły wiele lat.

Różnorodność naszyjników z kamieniami

Różnorodność kamieni stosowanych do wytwarzania naszyjników jest ogromna – oprócz topazów, turkusu czy szmaragdu, znajdziemy wśród nich również materiały wytwarzane syntetycznie. Najpopularniejsze to na pewno cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie wyglądają przy strojach tak codziennych, jak i eleganckich.

Długie życie naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zwykle bardzo podatne na uszkodzenia – przy nieodpowiednim używaniu nietrudno zatem je uszkodzić. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, gdy istnieje prawdopodobieństwo ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy porządkach czy pracach ręcznych. Wystrzegajmy się też zakładania paru naszyjników z kamieniami w jednym momencie – mogą się uderzały i przez to rysować.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]