Planujesz kupić srebrne kolczyki? O tym nie zapominaj

12 października 2018

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców biżuterii materiał. Nie może to jednak dziwić, gdyż naprawdę ma wiele dobrych stron. Koszty jego zakupu są dużo mniejsze niż złota, a jest kruszcem szlachetnym, zatem nie koroduje i latami zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są również cenione ze względu na bezpieczeństwo ich używania – znacznie zmniejszają bowiem ryzyko wystąpienia infekcji. Jako iż są naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem dla poszukujących niestarzejącej się i wytrzymałej biżuterii, warto powiedzieć kilka słów na temat tego, gdzie je kupować i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w którym sklepie?

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy znajdzie propozycje dla siebie – tak zwolennicy tradycyjnych pomysłów, jak i kobiety, które wolą raczej oryginalne wzory. Przed wyborem konkretnych kolczyków dobrze zatem sprawdzić, co oferują nam poszczególni sprzedawcy. Najlepszym wyjściem z całą pewnością okaże się kupno online – zwłaszcza, jeśli zamierzamy znaleźć niebanalne wzory srebrnych kolczyków.

Jak pielęgnować srebrne kolczyki?

Mimo wielu zalet, srebro posiada pewne wady. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po kilku latach ciemnieją. Możemy tego uniknąć często myjąc je odpowiednimi środkami i trzymając w bezpiecznych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie wykorzystujmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, bo potrafią zniszczyć delikatny metal.